Co lepsze - dom czy mieszkanie?

co przemawia za tym, żeby mieszkać w domu jednorodzinnym, a co za tym, żeby w bloku? ja mam mieszkanie w kredycie i póki co taki stan rzeczy mi odpowiada, choć wiadomo, że miło by było zwłaszcza jak jest ciepło móc sobie wyjść na swój taras czy do ogrodu, ale z drugiej strony jednak dużo pracy trzeba żeby takie rzeczy ogarnąć. w sumie czasem myślimy z mężem nad czymś większym, ale póki co na myśleniu się kończy, bo jednak trzeba mieć na to spore środki finansowe, a póki co mi się marzy jakaś mała działeczka rekreacyjna za miastem, tak żeby można było pojechać na dzień albo dwa :) a wy jak mieszkacie? albo gdzie byście chcieli mieszkać? podzielcie się ;)
pytanie zadane 3 kwietnia 2014 w Inne przez użytkownika anula (635)

36 odpowiedzi

+9 głosów
mam mieszkanie na kredyt a planuje wziac dom na kredyt a mieszkanie sprzedać, po czasie mieszkanie mi się odwidziało..
odpowiedź 1 sierpnia 2014 przez użytkownika Katarynka (21,239)
Ile taki kredyt się spłaca?
+9 głosów
Moim zdaniem, nie ma znaczenia czy mieszkasz w domu czy w bloku. Najważniejsza jest przestrzeń i prywatność dla siebie.
odpowiedź 15 października 2014 przez użytkownika marrika (29,451)
+9 głosów
ja marzę o domku, pod lasem, gdzie jest mało ludzi, cisza spokój, idealne warunki aby odpocząć aby wychowywać dzieci,
odpowiedź 15 października 2014 przez użytkownika Alicja (23,569)
+9 głosów
gdybym miała wybrać postawiłabym na dom
odpowiedź 17 grudnia 2014 przez użytkownika mama_28 (59,613)
+9 głosów
zdecydowanie wolę dom. sa za i przeciw zarówno w jednym jak i w drugim przypadku, jednak dom wygrywa ;-)
odpowiedź 18 grudnia 2014 przez użytkownika magdab (36,208)
+9 głosów
ja od zawze mieszkam w domu, jestem za domem ;-)
odpowiedź 18 grudnia 2014 przez użytkownika olamama2 (66,862)
+9 głosów
Wszystko ma swoje plusy i minusy.
Mieszkanie chyba jest dla wygodnych.Dom piekny, ogródek - moje marzenie, ale w zimie trzeba odśnieżać, w lecie kosić, ogrzewanie itd. W mieszkaniu nie mam takich problemów.
odpowiedź 4 stycznia 2015 przez użytkownika Monia8510 (29,845)
+9 głosów
To temat tak pojemny, że aż nie wiadomo od czego zacząć. Na pewno mieszanie w bloku ma swoje plusy (wieloma rzeczami nie musisz się po prostu "martwić"). To samo z mieszkaniem we własnym domu. Ja jednak ostatecznie wybieram opcję drugą, jednak dom to dom :) Nawet jesteśmy juz przekonani co do projektu ( http://www.archeton.pl/projekt-domu-nowyzameczek_510_opisogolny ) - teraz jesteśmy na etapie zbierania środków, później pewnie jakiś kredyt, to wielkie zobowiązanie i wiele zmartwień, ale że warto nie ma co do tego żadnych wątpliwości.
odpowiedź 20 stycznia 2015 przez użytkownika merida (260)
+8 głosów
To temat tak pojemny, że aż nie wiadomo od czego zacząć. Na pewno mieszanie w bloku ma swoje plusy (wieloma rzeczami nie musisz się po prostu "martwić"). To samo z mieszkaniem we własnym domu. Ja jednak ostatecznie wybieram opcję drugą, jednak dom to dom :) Nawet jesteśmy już przekonani co do projektu ( http://www.archeton.pl/projekt-domu-nowyzameczek_510_opisogolny ) - teraz jesteśmy na etapie zbierania środków, później pewnie jakiś kredyt, to wielkie zobowiązanie i wiele zmartwień, ale że warto nie ma co do tego żadnych wątpliwości.
odpowiedź 20 stycznia 2015 przez użytkownika merida (260)
+8 głosów
Mieszkam w bloku, ale zdecydowanie wolałabym we własnym domu. Wiadomo, wszystko ma swoje plusy i minusy - w bloku jest wygodnie, bo nie obchodzą Cię sprawy administracyjne, naprawy budynku, dachu, odśnieżanie zimą, grabienie liści jesienią, koszenie trawników, dbanie o zieleń, ogrzewanie, itp. Ale za to masz tylko minimalną prywatność, słyszysz sąsiadów i vice versa, chcesz załóżmy spać, a sąsiad akurat ma ochotę na imprezę, albo głośną muzykę i pół bloku nie śpi. Ty też czujesz się w obowiązku zachować jako taką ciszę, żeby nie przeszkadzać sąsiadom, a tu dziecko lubi jeździć samochodzikiem, który bardziej słychać na dole, niż u Was w mieszkaniu, albo wali zabawkami o podłogę.... O komforcie wypicia kawy, czy zjedzenia śniadania we własnym ogródku, czy wypuszczenia dziecka na prywatny placyk zabaw obok domu nie wspomnę.
odpowiedź 25 marca 2015 przez użytkownika Zabapacyna (30,724)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...