10 powodów, dla których dziecko powinno wychowywać się z psem

Podajcie powody dla których dziecko powinno wychowywać się z psem.
pytanie zadane 10 marca 2015 w Ciąża - III trymestr przez użytkownika ketty21 (910)

18 odpowiedzi

+11 głosów
Ponoć takie dzieci lepiej się rozwijają, są spokojniejsze, bardziej otwarte, odważne i rzadziej zapadają na alergie.
odpowiedź 11 marca 2015 przez użytkownika Madzik (14,984)
+13 głosów
dziecko lepiej się wychowuje ze zwierzętami , jak ja widzę jak mój mały kocha zwierzaki to nie miałabym sumienia , żeby nie miał kilku w domu , karmi je ( fakt że czym popadnie , ale trzeba pilnować ) , dba o nie , głaska , przytula , widok zapierający dech w piersiach
odpowiedź 11 marca 2015 przez użytkownika efffciaa (59,752)
+10 głosów
Dziecko lepiej rozwija się w sensie społecznym - szczególnie, jeśli nie ma rodzeństwa. Uczy się żyć w symbiozie ze stworzeniem, które jest od nas zależne, dbać o nie i opiekować się nim. Uważam, że takie dzieci są bardziej empatyczne w przyszłości i bardziej otwarte na naturę. Poza tym pies w domu, to najczęściej idealny stróż maluszka. Mój brat miał psa - rottweilerkę, a więc rasa uchodząca w Polsce za szczególnie niebezpieczną. W przypadku obu bratanków zawsze warowała przy wózku, czy łóżeczku, na spacerze nie pozwalała zbliżyć się do wózka nikomu obcemu, a gdy chłopaki zaczęli samodzielnie się przemieszczać - mogli z nią zrobić niemal wszystko i nigdy nawet nie warknęła na nich. Miała do nich po prostu anielską cierpliwość.
odpowiedź 11 marca 2015 przez użytkownika Zabapacyna (30,724)
+10 głosów
Natomiast moja córka wychowuje się z kotem i również zauważam u zwierzaka opiekuńczość w stosunku do dziecka - śpi na krzesełku obok Jej łóżeczka, pozwala się przytulać (czasami niezbyt delikatnie) i nigdy nie wysunął nawet wobec Niej pazurków, co najwyżej odchodzi ostentacyjnie w takie miejsce, gdzie Ona nie jest w stanie go dosięgnąć. A córka traktuje kota jak członka rodziny, zawsze powtarza, że mieszka z mamą, tatą i kotem. Pamięta, że kotu trzeba dać jeść, zwraca nam uwagę, gdy kuweta jest zanieczyszczona i zawsze powtarza, że zwierzątka trzeba kochać i nie wolno im robić krzywdy...
odpowiedź 11 marca 2015 przez użytkownika Zabapacyna (30,724)
+10 głosów
Uczy to przede wszystkim odpowiedzialności za drugie istnienie, a poza tym szacunku dla zwierząt. Słyszałam też, że dzięki temu dziecko jest mniej narażone na alergie. Oczywiście pod żadnym pozorem nie można zostawiać dziecka samego z psem. U mnie córka chciała dokuczać psu. Na szczęście zawsze w porę i stanowczo reagowałam. Powiedziałam, że jeśli będzie dokuczać psu, nie będzie miała prawa się z nim w ogóle bawić, ani do niego dochodzić.
odpowiedź 13 marca 2015 przez użytkownika marrika (29,451)
+9 głosów
Niezależnie od tego, czy jest to pies czy inne zwierzę domowe (kot, chomik, świnka morska), dzieci uczą się odpowiedzialności za drugą istotę, uczą się, że zwierzę ma określone potrzeby, które należy spełniać, by było szczęśliwe i zdrowe, uczy to także wrażliwości na drugą istotę – tego, że zwierzę również czuje, ma emocje. Jednocześnie zwierzę dostarcza też wiele radości i pozytywnych przeżyć, może być kompanem zabaw, powiernikiem tajemnic, towarzyszem dnia codziennego. Każdy z nas wspomina czasem zwierzę, z którym się wychowało, pamiętamy dokładnie, jakie było, jak wyglądało – to wszystko świadczy o tym, że te doświadczenia są ważne i cenne dla każdego człowieka.
odpowiedź 31 marca 2015 przez użytkownika Alexanndra (184,690)
+10 głosów
Dziecko nie będzie miało alergii na sierść psa, będzie bardziej opiekuńcze, nauczy się odpowiedzialności, delikatności.
odpowiedź 1 kwietnia 2015 przez użytkownika mamaanna (7,976)
+7 głosów
ja mam psa i kota. Maluda ma 5msc i jest bardzo nimi zainteresowana , patrzy jak chodza po domku , chce ich glaskac jak mam ja na rekach a obok jest piesek. Ale tez uwazam zeby sama z nimi nie byla bo nie wiadomo co moze im odstrzelic
odpowiedź 11 maja 2015 przez użytkownika martynka002 (56,536)
+6 głosów
Ja nie mam psa w domu.
odpowiedź 2 czerwca 2015 przez użytkownika ania7563 (31,478)
+7 głosów
Dziecko im większe to staje się bardziej odpowiedzialne. A gdy jest małe to zwierzę opiekuje się brzdącem i odwrotnie. Nie wyobrażam sobie aby moje dziecko nie miało kontaktów ze zwierzętami. Moi rodzice mają gospodarstwo rolne, zostałam wychowana na wsi i kocham zwierzęta.
odpowiedź 10 czerwca 2015 przez użytkownika pink086 (69,232)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...