Zabawy dla 6cio latki ?

Jakie macie ulubione zabawy z sześcioletnimi córkami ??? jak spędzacie czas wolny , co najbardziej sprawi przyjemność 6 letniej dziewczynce ?
pytanie zadane 5 lutego 2015 w Powyżej 4 lat przez użytkownika GROSZEK201 (386)

11 odpowiedzi

+7 głosów
ja mam mala corke ale chrzesniaczka uwielbia chowanego , fryztury najpierw ona mi potem ja jej , zabawy w sklep , albo lalkami i urzadzamy bal
odpowiedź 5 lutego 2015 przez użytkownika martynka002 (56,536)
+6 głosów
zabawa w akuku
odpowiedź 5 lutego 2015 przez użytkownika marzena (142)
+6 głosów
Sklep i lalki to klasyk ale spróbuję zaszczepić u niej fryzjera i chowanego :D
odpowiedź 6 lutego 2015 przez użytkownika GROSZEK201 (386)
+6 głosów
to już spora dziewzynka, różne mają upodobania, jedna woli lalki inna kuchnie, a jeszcze inna prace plastyczne. ja mam chłopaków więc tak nie doradzę w co lubia się bawic dziewczynki.
odpowiedź 9 lutego 2015 przez użytkownika magdab (36,208)
+6 głosów
sklep, poczta, fryzjer, kosmetyczka, różne prace plastyczne
odpowiedź 3 marca 2015 przez użytkownika Madzik (14,984)
+5 głosów
http://www.przedszkola.edu.pl/scenariusz-zajec-w-grupie-5-6-latkow---wesole-zabawy.html
Zabawy rozwijające słuch fonematyczny:
► Zabawa „Powtórz za mną”
Do ćwiczeń rozwijających słuch fonematyczny należą również ćwiczenia rytmizujące. Polegają one na odtwarzaniu usłyszanego rytmu. Można go wyklaskać, wytupać,
► Zabawa w kosmitów
Bawimy się w spotkanie z kosmitami, którzy posługują się nieznanym dla nas, „kosmicznym” językiem. Potrzebny jest do tego zarówno kosmita (rodzic), jak i tłumacz jego mowy (dziecko). Kosmita wymawia poszczególne głoski oddzielnie, bardzo wyraźnie, tak aby tłumacz mógł złożyć z nich słowa, np. „k-o-t” to „kot”, a „d-o-m-e-k” to „domek”. Dla dzieci starszych można przygotować całe przemówienie Marsjanina, które należy rozszyfrować. Można też w ten sposób wydawać dzieciom polecenia, bacznie obserwując, czy potrafią je wykonać, czy może mają z tym problemy, np. „p-o-d-s-k-o-cz d-w-a r-a-z-y”. Następnym krokiem będzie zamiana rolami; teraz dziecko może być przedstawicielem pozaziemskiej cywilizacji, a nauczyciel intergalaktycznym tłumaczem. Zabawę należy rozpoczynać od prostych, najlepiej trzyliterowych słów i dopiero z czasem wprowadzać bardziej skomplikowane wyrazy oraz krótkie zdania.
► Zabawa w znikające litery
Tym razem, zamiast kosmitów, możemy zaangażować „literowego potwora”, który żywi się pierwszymi literami i robi mnóstwo zamieszania w naszym języku. Ze słów znikają pierwsze litery i zadaniem dzieci jest ponaprawianie „nadgryzionych” wyrazów. Warto podzielić je na kategorie, aby ułatwić dzieciom domysły. Młodsze przedszkolaki powinny tylko odgadnąć wyraz po „naprawieniu”, starsze mogą powiedzieć, jaką głoskę zjadł potwór.
Przykłady:
Kategoria: Lato            Kategoria: Owoce                    Kategoria: Zwierzęta
*łońce – słońce             *ruszka – gruszka                      *rowa – krowa
*laża – plaża                 *iśnia – wiśnia                           *ając – zając
*orze – morze               *anan – banan                            *eleń – jeleń
► Zabawa w sklep
Dziecko kupuje w sklepie przedmioty, których nazwy zaczynają się na wybraną głoskę np. głoska „s” - sałata, sok, seler, smalec, ser Po wykonaniu zadania dziecko może próbować dokonać analizy głoskowej każdego słowa (podzielić słowa na głoski).
► Zabawa „Szukanie głosek”
Umawiamy się z dzieckiem, że będziemy np. szukać głoski „m”. Osoba dorosła wymawia dowolne słowa. Jeżeli w danym słowie występuje poszukiwana głoska (na początku, na końcu lub w środku słowa) dziecko np. klaszcze lub łapie się za swoje ucho, w przeciwnym wypadku pozostaje nieruchome.
► Zabawa „Głoskowy detektyw”
Wypowiadamy jakieś słowo, np. „domek” i pytamy:"Co słyszysz na początku?", następnie pytamy: „co słyszysz po „o", a co na końcu tego słowa?. Stopniowo dajemy dziecku coraz trudniejsze wyrazy do analizy. Więcej zabaw dla 6 latków:
http://p10.hard-comp.pl/p17/userfiles/k%C4%85cik%206-latka-przyk%C5%82ady%20zabaw.doc
odpowiedź 12 kwietnia 2015 przez użytkownika Alexanndra (184,690)
+4 głosów
bawimy się w sklep, chowanego, ciuciubabkę, dom, różnie, jak nas natchnie
odpowiedź 15 czerwca 2015 przez użytkownika inreii (130,573)
+4 głosów
Uwielbiają kolorowac i rysować
odpowiedź 10 sierpnia 2015 przez użytkownika Zielonomi (114,810)
+2 głosów
Spędzam czas głównie na dworze w aktywny sposób
odpowiedź 1 września 2015 przez użytkownika Sktzacik (100,686)
+2 głosów
Może zabawa lalkami.
odpowiedź 2 grudnia 2015 przez użytkownika bst (46,816)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...